Aşk Mantık İntikam

YAPIM: NO:9 PRODUCTIONS
KANAL: FOX
YÖNETMEN: Murat ÖZTÜRK
SENARYO: Özlem İnci Hekimoğlu – Nil Güleç Ünsal

Genel Hikaye

Esra, her girdiği işi batıran ve aileyi beş parasız bırakan babası gibi bir adamla asla evlenmeyeceğine yemin eder. Mahalleden tanıdığı, ona aşık olan, parlak ve genç mühendis Ozan ile evlenmeye karar verir. Bir süre rahat, istikrarlı hayat yaşarlar – ta ki Ozan kendi şirketini kurmak için memuriyet işinden ayrılana kadar. Kısa süre sonra Esra, aileyi ayakta tutmak için üç işte koşuştururken, Ozan bir iflastan diğerine atlar. Sonunda Esra boşanmak ister. 

 

Yıllar sonra bir sabah Esra her gazetede, dergide ve haber programında Ozan’ın yüzünü görmeye başlar. Ozan’ın kurduğu uygulama onu zengin ve teknoloji ünlüsü olarak anılan başarılı bir iş adamı yapmıştır. Aynı zamanda Ozan, Türkiye’nin en seçkin bekarlarından biri olmuştur. Esra, Ozan’a rastladığında hala zar zor geçinmeye çalışmaktadır. Esra, Ozan’dan özür beklerken Ozan’ın soğuk ve kibirli davranmasına çok sinirlenir. Ozan’ın şirketinde stajyer olarak çalışmaya başlar ve intikamını almak için bir plan yapar. Ozan’ı kendisine tekrar aşık edecek ve aşık olduğunda onu terk edecektir.

 

Ancak hiçbir şey Esra’nın planladığı gibi gitmez ve çok geçmeden iki eski sevgili kendilerini komik yanlış anlaşılmaların yaşandığı, inişli çıkışlı ilişkilerin olduğu bir aşk dörtgeninin içinde bulurlar. Esra ve Ozan başından beri birbirleri hakkında yanılmış olduklarını anladıkça gerçek aşk ikinci bir şans elde eder.